Hakkımızda | Yurtdışı Otobüs | Vizesiz Turlar | Vize İşlemleri | Haberler | İletişim
Canlı Destek: MSN Destek Skype Destek Çağrı Merkezi 0212 517 27 02
Aztur
Hızlı Tur/ Otel Ara
Anasayfa Yurtdışı Turlar Yurtiçi Turlar Yurtiçi Oteller Yurtdışı Oteller Erken Rezervasyon Vize İşlemleri
  >  Kapadokya Turu
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Kapadokya Turu
Tarih : 09.Mayıs.2013 - 12.Mayıs.2013
Tarih : 16.Mayıs.2013 - 19.Mayıs.2013
Fiyat : 310 TL 'den başlayan fiyatlar
Tur Programı

GEZi PROGRAMI- Kapadokya Turu
BURSA'DAN HAREKETLE

 

 

 

1. Gün Bursa - Kapadokya
21.00 Bursa Carrefour önü (İhsaniye) hareketle Acente ikramları eşliğinde Aksaray yoluyla Nevşehir-Niğde-Kayseri üçgenindeki Kapadokya bölgesine doğru gece yolculuğu ile turumuza başlıyoruz.

 

 
2. Gün Ağzıkara Han - Göreme - Çarıklı Kilise - Asmalı Konak - Sinassos - Uçhisar - Ürgüp - Onyx
Sabah yolda alınan kahvaltı sonrası, Aksaray - Nevşehir yolu üzerinde yer alan ve bir Selçuklu Dönemi eseri olan Tepesidelik Han Kervansarayını gördükten sonra konaklama yapacağımız otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme sonrası kısa bir süre dinleniyoruz. (Doluluk nedeniyle otele öğleden sonra girilmesi gerekirse gezi programı öne alınabilir. Bu nedenle hazırlıklı olunmasında yarar vardır. Rehberiniz yolda gereken bilgileri verecektir). Öğleden sonra eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme Vadisi içinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi'ni gezmek üzere otelimizden hareket ediyoruz. Müze içerisindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil'in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrasında şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi' nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller Mevkii' nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası ile turumuza devem ediyoruz. Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğimiz Mustafapaşa Köyü' nü gördükten sonra bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi'ni fotoğraflıyoruz.Uçhisar'da bulunan bölgeye ait yöresel baharat ve yemişlerin tanıtıldığı sergide alışveriş imkânı buluyoruz. Bu günkü tur programımız bölgenin doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onxy Taş atölyesi ziyareti ile sona eriyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

 
3. Gün Çavuşin - Paşabağı - Avanos - Çömlek Yapımı - Dervent Vadisi - Kızılırmak - Hacı Bektaş-ı Veli
(Dileyen misafirlerimiz gün doğumunu balon turu ile birlikte yapacaklardır. – ekstra)Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası kayaların oyulması ile elde edilmiş eski yerleşim birimlerinin yer aldığı Çavuşin Ören Yeri'nin gezilmesinden sonra, çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği Paşabağı’nda fotoğraf molası veriyoruz. Devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu Devrent Vadisi'ni geziyoruz. Turumuz Cilalı Taş Devri' nden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan Avanos'a yapacağımız ziyaret ile devam ediyor. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak' tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz, arzu ederseniz alışveriş yapma imkânından faydalanıyoruz ve sonrasında Horasan'da dünyaya gelen Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş Veli'nin Türbesinin de bulunduğu Hacıbektaş(ekstra) ilçesine gidiyoruz. Son olarak dönüşte halı atölyelerinin gezilmesi ile bugünkü turumuz sona eriyor ve otelimizde dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi seyrine gidiyoruz. —ekstra 40.00 TL-)

 

 
4. Gün Derinkuyu Yeraltı Şehri - Ihlara Vadisi - Yılanlı Kilise - Tuz Gölü -Bursa
Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri. (Veya Kaymaklı Yeraltı Şehri). Güzergâhımız üzerinde, kanyon-vadi olan doğa harikası, Ihlara Vadisi'ne Ağaçaltı, Yılanlı gibi Kiliseleri görmek üzere vadiye iniyoruz. İstanbul'a doğru yola çıktığımızda Tuz Gölü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molası ardından Ankara, Bolu üzerinden yol alarak Bursa’ya varıyoruz ve akşam saatlerinde siz sayın misafirlerimizi diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere aldığımız noktalara bırakıyoruz.
Fiyatlar/Oteller

OtellerTarihİki Kişilik Oda KişibaşıTek Kişilik Oda FarkıÜç Kişilik Oda KişibaşıÇocuk
OTEL 09.Mayıs-12.Mayıs 310 TL 310 TL
OTEL 16.Mayıs-19.Mayıs 310 TL
Genel Bilgiler

-----------------KAPADOKYA TURU--------------------------
* REZERVASYON İLETİŞİM
Aztur İstanbul Merkez Ofis
Binbirdirek Mah. Klodfarer Cad. Coşkun Apt. No:13 D:5 Sultanahmet - İstanbul / Türkiye
TEL:0212 517 27 02 /// FAX:0212 517 27 04 //0530 968 7611

Dahil Olan Hizmetler

* Lüks Otobüsler İle Ulaşım Hizmeti
* Kahvaltı Paketi
* 2 gece 3 gün Turban Otel’de Yarım Pansiyon Konaklama
* Profesyonel Rehberlik
* Seyahat Sigortası
* Otobüs İçi Servisler
* Öğle yemekleri(Yöresel Menüler)
* Çevre Gezileri

Dahil Olmayan Hizmetler

* Yemeklerde alınacak içecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze ve Ören Yerleri Girişleri
Uyarılar Notlar

1- Not: Turlarımızda 1 adet Fotoğraf Çekimi sizlere Hediye olarak verilecektir.

2- GEZİYE GELİRKEN

Mevsim koşullarını düşünerek giyinin.

Mutlaka yanınızda yedek giyim,ayakkabı,çorap bulundurun.

İlaç kullanıyorsanız yanınıza almayı unutmayın.

Fotoğraf,video çekecekseniz yanınızda yedek pil ve batarya bulundurun.

3- ÖNEMLİ

Gezi Süremiz, sabah belirtilen yerlerde alınarak başlar. (günübirlik) 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Aztur sorumluluğu yoktur. Turlarımız Bursa’dan hareket ettiği anda başlar, Bursa’ya dönüldüğü anda biter. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentamiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.
Yorumlar


GaleriCopyright© 2012 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz hukuksal süreç başlatılır.
Powered By IwebClub.Net
Kükürtlü Mah. Kükürtlü Cad. No:1 Alper Apt. Kat:2 D:3 Osmangazi/BURSA
Tel: +90 224 236 10 01 / Fax: +90 224 235 11 71 / Email: info@aztur.com, info@aztur.com.tr